Vrei să intri în lumea afacerilor internaţionale? Participă în competiţia de afaceri pentru studenţi

Stockholm School of Economics din Riga organizează o competiţie internaţională pentru studenţii economişti, Peak Time 2011.

Competiţia adună studenţi din peste 50 de ţări din lume, pe care îi pune în faţa unor situaţii simulate de afaceri. Cele mai bune echipe se vor întâlni faţă în faţă în Riga, Letonia, la o finală în care vor beneficia, printre altele, şi de întâlniri cu renumiţi vorbitori din lumea afacerilor.

Pentru a participa, studenţii trebuie să se organizeze în echipe de câte 4 studenţi şi să participe la o primă rundă online. Primele 20 de echipe calificate la nivel internaţional vor participa în finala de la Riga, între 28 aprilie şi 30 mai.

Data limită de înscriere pe site-ul www.peaktime.org este 6 Februarie.
Citiţi mai multe detalii aici