Ministerul Educaţiei , Cercetării, Tineretului şi Sportului a trimis avizul oficial de accept la studii cu taxă pentru studenţii din Republica Moldova înscrişi la Universitatea „Alexandru Ioan Cuza”. Pe baza acestui document, studenţii la taxă din Republica Moldova pot face demersurile pentru viză şi actele de studii. Pentru a fi prezentat autorităţilor, documentul poate fi pur şi simplu descărcat şi scos la imprimantă de pe următorul link:

La aceeaşi adresă, poţi să verifici dacă numele tău apare pe lista studenţilor acceptaţi la studii cu taxă la UAIC.

2 Comentarii la "Pentru studenţii din Republica Moldova: aveţi acceptul oficial de înscriere la studii"

1. olga   02/03/2011 at 9:49 pm

salut

2. olga   02/03/2011 at 9:52 pm

spuneti-mi va rog pentru studentii din Republica Moldova caminul este gratis in caz ca beneficiem de o bursa cu ajutor social?