Apel de candidaturi pentru studenții UAIC: EC2U Student event

În perioada 15-17 mai 2024, Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași (UAIC) organizează evenimentul studențesc anual al Alianței de universități EC2U, la care vor participa studenți de la toate cele 8 universități membre ale alianței (Coimbra, Iași, Jena, Linz, Pavia, Poitiers, Salamanca și Turku). Evenimentul are ca temă „Shaping the Future through EU Elections” și va include activități de team building, workshopuri, mese rotunde cu experți și o simulare de dezbatere pe formatul celor din Parlamentul European. La eveniment pot participa 8 studenți ai UAIC, indiferent de nivelul sau domeniul de studiu.

Criterii de eligibilitate și selecție:

• Student înmatriculat la UAIC;
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel minimum B2;
  • Calitatea motivației prezentate în formularul de înscriere.

Studenții selectati trebuie să participe la toate sesiunile din cele 3 zile ale evenimentului. Formularul de înscriere este disponibil AICI.

Termen limită pentru înscrieri: 15 aprilie 2024, ora 23.59.

Mai multe informații despre eveniment sunt disponibile AICI.