Lecția de management, ediția a VII-a: Tatian Diaconu

12957489_1012355322172459_4011100682061035619_oVrei să afli opinia despre Leadership a celui care răspunde de expansiunea în România, prin noi centre comerciale, a grupului Auchan? Vino miercuri, 13.04.2016, la ora 18, în amf. B1 (corp B), la Lecția de management – ediția a VII-a, un proiect de difuzare a opiniilor practicienilor către studenții de anul I, II, III și de la Master, interesați de domeniul Managementului. Timp de aproximativ 90 de minute, Tatian Diaconu, Director General al IMMOCHAN, divizia imobiliară din România a grupului Auchan, va dialoga cu studenții pe tema „Leadership, substantiv”.

Informații despre invitat și despre companie

Diaconu Tatian
Din ianuarie 2012, Tatian Diaconu se află la conducerea Immochan România, divizia imobiliară a grupului Auchan, fiind angajat pentru a înființa și dezvolta această companie pe piața românească. Tatian Diaconu a absolvit Academia Trupelor de Uscat Nicolae Bălcescu din Sibiu.
După o carieră de trei ani ca ofițer, a plecat în Franța, unde a urmat cursurile Universității din Le Havre, fiind licențiat cu un master în managementul organizațiilor, serviciilor și evenimentelor.
În 2002 s-a angajat la Decathlon, în Franța, și a evoluat pas cu pas pana când, în 2006, a acceptat poziția de responsabil de expansiune pentru Decathlon România. La începutul anului 2008 a fost numit în aceeași poziție la Bricostore pentru piețele din România, Ungaria, Croaţia.

Immochan
Fondată în 1976, Immochan, filiala imobiliară a Grupului Auchan, gestionează astăzi 375 de centre comerciale în 12 ţări, cumulând 2,5 milioane de metri pătrați de suprafață închiriabilă.
În România, Immochan exersează cele patru meserii de real estate ale grupului: dezvoltare de proiecte imobiliare în parteneriat cu hipermarketurile Auchan, leasing și property management pentru centrele comerciale și valorizarea patrimonială a proprietăților grupului Auchan.
Immochan România a luat ființă în ianuarie 2012 iar în prezent administrează 23 de centre comerciale, care reunesc 150.000 metri pătrați de suprafață închiriabilă și peste 1200 de parteneri retaileri.
În 27 martie 2015, Immochan România a inaugurat Coresi Shopping Resort Brașov, în cadrul celui mai mare proiect de regenerare urbană din România, dezvoltat pe o suprafață de 100 de hectare. Împreună cu Centrul Comercial Auchan Drumul Taberei, inaugurat la finalul anului trecut, cele două proiecte au reprezentat o investiție totală de 120 de milioane de euro.