JOHN PERKINS, autorul bestseller-ului “Confesiunile unui Asasin Economic”, conferențiază la UAIC

John-Perkins_universitati_05_iasiÎn data de 9 octombrie 2014, intre orele 16:30 si 18:30 in Aula Magna, Asociaţia Pachamama România, Asociaţia Heritage – Partener UNESCO şi Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iaşi organizează conferinţa cu tema Geopolitică. Apel la acţiune susţinută de dl JOHN PERKINS, autorul bestseller-ului “Confesiunile unui Asasin Economic”.

Având studii economice, John Perkins  a lucrat la Banca Mondială şi a cunoscut din interior tot sistemul bancar internaţional. Acum John Perkins este scriitor şi  co-fondator şi preşedinte al Pachamama Alliance.

Alianţa Pachamama luptă să educe şi să inspire persoane de peste tot din lume în vederea creării unei lumi înfloritoare, echitabile şi durabile. Pachamama este un cuvânt în limba quechua care se referă la prezenţa sacră a Pământului, a cerului, a universului şi a timpului.

John Perkins este autorul Confessions of an Economic Hit Man -“Confesiunile unui Asasin Economic”, şi a altor cărţi care au devenit bestseller-uri la scurt timp de la lansare Shapeshifting,  Hoodwinked, An Economic Hit Man Reveals Why the World Financial Markets Imploded.

Evenimentul va include discuţii şi dezbateri de interes pentru studenţi.

Informații suplimentare sunt disponbile pe:

www.pachamamaromania.ro

www.asociatiaheritage.ro