S-a încheiat programul Master of Business Capgemini

Pe data de 12 decembrie 2013 s-a încheiat programul Master of Business Capgemini. Scopul acestuia a fost de a completa cunoştinţele tehnice dobândite de studenţi pe parcursul anilor de studii  cu abilităţi de comunicare, lucru în echipă, setare de  obiective, etc.

Pe parcursul a 7 saptamani, studenţii au avut posibilitatea de a participa la training-urile gratuite :

• Networking – the art of building relationships
  • Teamwork
  • The importance of setting goals
  • Customer Care
  • Writing E-m@ils professionally
  • Writing the CV and Letter of  Motivation
  • How to prepare for the interview.

Fiecare training a fost sustinut in 2 sesiuni diferite: o sesiune a fost sustinuta în cadrul Facultăţii de Economie şi Administrarea Afacerilor ,iar a doua a fost adresată studenţilor  Facultăţii de Litere .

Atât trainerii, cât şi organizatorii programului au fost plăcut impresionaţi de numarul mare de studenţi care şi-au manifestat interesul pentru training-uri. La fiecare sesiune au fost persoane dornice să aprofundeze subiectele discutate, să participe la activităţi si să « profite » de experienţa profesională a trainerilor . La finalul fiecărei sesiuni s-au acordat diplome pentru participare studenţilor. In  plus, aceştia au primit premii pentru  implicare şi rezultate deosebite.

„Compania mulţumeşte tuturor  studentilor si absolvenţilor care au participat la training-uri şi au ales sa învete lucruri noi alături de echipa de traineri Capgemini „, se precizează într-un comunicat oficial al companiei.