Stagii la Fundaţia Serviciilor Sociale Bethany

Toamna asta, la Fundaţia Serviciilor Sociale Bethany, se numără INTERNII !

Recrutăm 10 studenţi sau proaspăt absolvenţi entuziaşti, motivaţi, harnici şi responsabili care vor să îşi pună în practică proiectul personal de carieră !

Ce este un internship la Fundatia Serviciilor Sociale Bethany ? Programul nostru de internship este o modalitate de tipul win-win. Tu  poti veni la noi cu entuziasm  şi dorinţa de a învăţa (practic) ce presupune cariera în relaţii publice, training şi managementul proiectelor, iar noi iţi punem la dispozitie toate resursele, cunostinţele şi experienţa noastră, acumulată de mai bine de 17 ani în România.

Cum, când şi unde? Programul de internship 2011 – 2012 deschis de Fundaţia Serviciilor Sociale Bethany se va derula pe perioada a 6 luni ( noiembrie – aprilie 2011).

Ce posturi sunt disponibile? În cadrul programului de internship 2011 – 2012, sunt disponibile următoarele posturi: asistent relaţii publice şi comunicare (2 posturi), asistent departament consultanţă şi traning (2 posturi), redactor articole online şi offline (2 posturi), grafic designer (2 posturi) şi asistent proiecte (2 posturi).

Cum am vrea noi să fii tu?

•   Student sau absolvent de relatii publice, marketing, publicitate, jurnalism, arte, litere, psihologie;

•   Plin de energie, entuziast, creativ, dornic de a invata, interesat de dezvoltarea profesionala si personala;

•   Interesat de sfera  sociala;

•   Bun cunoscator al limbii romane;

•   Bun cunoscator al limbii engleze.

Ce îţi oferim?

•   Ocazia de a-ţi începe cariera într-un mediu profesionist şi de a te specializa în domeniul tău de activitate;

•   Lunar, câte un traning intensiv (16 ore) în următoarele domenii: comunicare, lucru în echipă, management de proiect, public speaking, branding personal;

•   Scrisoare de recomandare la sfarsitul perioadei de internship;

•   Un portofoliu cu cele mai bune momente ale tale din perioada colaborarii noastre;

•   Posibilitatea de participare la un concurs si ocuparea unui loc de munca in cadrul echipei noastre (in perioadele in care se face recrutare de personal);

Cum aplici? Aplicaţia pentru acest program constă în trimiterea CV-ului şi a unei scurte scrisori de intenţie care va avea ca subiect „De ce îmi doresc să lucrez în cadrul echipei Fundatiei Serviciilor Sociale Bethany ?” , până pe 25 octombrie 2011 , la adresa iasi@bethany.ro, în atenţia: Diana Zaharia , asistent manager.

! Acest internship este un schimb onest munca vs cunostinte/experienta.

! Acest intership NU este platit si este limitat ca numar de locuri.