„Ecologhează-te!”

Sâmbătă, 14 mai 2011, la ora 10.00 te invităm să participi la acţiunea de ecologizare a pădurii Şorogari şi a zonei de agrement adiacente. Punctul de întâlnire este baza pârtiei de ski Copou.

Evenimentul face parte din Zilele Voluntariatului la UAIC, ce se desfăşoară între 9 şi 15 mai 2011. Acesta se înscrie în calendarul Săptămânii Naţionale a Voluntariatului, iar la nivel continental în Anul European al Voluntariatului 2011. Sub sloganul „Implică-te!”, proiectul îşi propune să sublinieze importanţa responsabilității și implicării individuale în viața comunității şi să se alăture astfel tuturor persoanelor cu iniţiativă din Europa. Proiectul se adresează atât studenţilor din universitate, precum şi angajaţilor şi cadrelor didactice.

Foloseşte harta pentru a localiza punctul de întâlnire:

Vizualizaţi „Ecologhează-te!” pe o hartă mai mare