Informații privind plata tarifului de cazare aferent lunilor iunie și iulie, anul universitar 2018-2019

Plata tarifului de cazare pentru luna iunie 2019 se va efectua astfel:

• Studenții care doresc să se decazeze în perioada 1-15 iunie achită 50% din tariful de cazare;
  • Studenții care doresc să se decazeze în perioada 16 – 22 iunie achită 75% din tariful de cazare;
  • Studenții care doresc să se decazeze după data de 23 iunie achită tariful de cazare integral.

În perioada 1-7 iulie, studenții achită tariful de cazare la zi, din tariful lunar de cazare.

Exemplu : Căminul C12 – 120 lei/lună/loc : 30 de zile = 4 lei/zi, 4 lei/zi x7 zile=28 de lei.

Tarifele de cazare vor fi încasate fără zecimale, astfel: până la 0,5 lei vor fi rotunjite în minus, iar 0,5 lei și peste vor fi rotunjite cu plus.