Cursuri de limbi străine disponibile la UAIC

Centrul de Limbi Străine și Formare Continuă al Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași anunță deschiderea înscrierilor la noua sesiune a cursurilor de limbi străine. Acestea se vor desfășura pe tot parcursul lunii octombrie 2017, începând de miercuri 4 octombrie la biroul din Campusul Universitar Titu Maiorescu, vis-a-vis de Căminul C5, în următorul interval orar:

• Luni – Joi, 11:00 – 12:30 / 13:00 – 16:00
  • Vineri, 11:00 – 14:00

Tarife:

Cursuri generale:

• 290 lei – elevi, studenți, masteranzi, doctoranzi, angajați UAIC (pe baza unei adeverințe care să dovedească statutul celui înscris)
  • 470 lei – salariați

Cursuri de pregătire a examenelor internaționale (IELTS, Cambridge, Toefl):

• 390 lei – elevi, studenți, masteranzi, doctoranzi, angajați UAIC (pe baza unei adeverințe care să dovedească statutul celui înscris)
  • 570 lei – salariați

Tarifele sunt valabile pentru un modul de studiu de 30 de ore.

Cursurile se desfășoară în Corpul R al UAIC (str. Lăpușneanu) de 2 ori pe săptămână, în ședințe a câte 2 ore, în intervalul orar 16:00 – 18:00 sau 18:00 – 20:00.

La cerere se pot organiza pentru grupuri compacte (minim 10 persoane) cursuri de limbi străine personalizate (de exemplu pe diferite domenii: medical, juridic etc. sau pachete care sa cuprindă mai multe nivele de studiu A1+A2 / B1+B2)

Pentru înscrieri vă rugăm să completați FORMULARUL. Pentru mai multe informații ne puteți contacta la tel: 0728 990 220 sau pe email: conventus.iasi@gmail.com / office@conventus.ro.