Învață să lucrezi pe proiecte europene: Voluntariat la UAIC

Departamentului Management de Proiecte – Fonduri Structurale (DMPFS) găzduieşte în perioada 20.07-30.09.2015 trei stagii de voluntariat  pentru realizarea activităţilor suport specifice implementării proiectelor finanţate prin Fonduri Structurale.

Condiţiile care trebuie îndeplinite de candidat pentru acces la stagiu sunt următoarele:

• este înmatriculat în anul academic 2014-2015 ca student la curs de zi, la Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi;
  • a absolvit cel puţin anul I licenţă;
  • dispune de o cultură generală temeinică;
  • cunoaşte bine limba engleză;
  • are cunoştinţe de utilizare a calculatorului: Windows, Internet, baze de date;
  • manifestă o disponibilitate ridicată pentru lucrul în echipa;

Beneficiile implicării în stagiul de voluntariat sunt următoarele:

cunoaşterea procedurilor de accesare a finanţării neambursabile prin Fonduri Structurale

– deprinderea unor abilităţi legate de activitatea specifică managementului de proiect

– transfer de experienţă şi bune practici în managementul de proiect

– elibrararea unei adeverinţe stagiu şi a unei recomandări la finalul stagiului

În vederea procesului de selecţie candidaţii vor transmite până la data de 17.07.2015 ora 10.00 pe adresa maria.sava1908@gmail.com  următoarele documente, în limba română:

– Scrisoare de motivaţie (maximum 2 pagini)

– Curriculum Vitae  (Format Europass)