3 concerte noi la UAGE

UNIVERSITATEA DE ARTE „GEORGE ENESCU” DIN IAŞI în colaborare cu ARHIVA „LEONIDAS ZORAS” şi UNIVERSITATEA NAŢIONALĂ DIN ATENA vă invită la ciclul de manifestări CREAŢIA MUZICALĂ ELENĂ: O VIZIUNE, în perioada 9-13 aprilie, în Sala „Eduard Caudella“, sediul central al universităţii din str. Cuza Vodă nr. 29 (Casa Balş), în cadrul Stagiunii 2012-2013.

2013.04.11.Concert vocal simfonic - muzica elena11 Aprilie 2013, orele 18, Sala „Eduard Caudella”, Casa Balş

CONCERT VOCAL-SIMFONIC

dedicat compozitorului Manolis Kalomiris

MINA POLYCHRONOU – voce

NIKOS MALIARAS – dirijor

SOFIA KONTOSSI – prezentare

ORCHESTRA UNIVERSITĂŢII DE ARTE „GEORGE ENESCU” IAŞI

ANSAMBLUL CORAL „CANTORES AMICITIAE”

Pregătirea ansamblurilor:

Lector univ. drd. BOGDAN CHIROŞCĂ

Prof. univ. dr. NICOLAE GÂSCĂ

2013.04.12.Serata - muzica elena12 Aprilie 2013, orele 18, Sala „Eduard Caudella”, Casa Balş

SERATĂ CAMERALĂ

dedicată compozitorului LEONIDAS ZORAS

Când versul întâlneşte melodia: Cântece greceşti pentru voce şi pian

MINA POLYCHRONOU – voce

SOFIA KONTOSSI – pian/prezentare

Recită actriţa IRINA SCUTARIU

2013.04.9-13.masterclass_SOFIA KONTOSSI13 Aprilie 2013, orele 11.30, Sala Studio – str. Horia, nr. 7-9

RECITAL DE LIED ELEN

Interpretează participanţii la MASTER CLASS-UL DE LIED ELEN susţinut de SOFIA KONTOSSI şi MINA POLYCHRONOU în perioada 9-13 aprilie 2013.

Coordonator proiect: SOFIA KONTOSSI

Intrarea este liberă!