Cursuri facultative de limbă, cultură și civilizație norvegiană la facultatea de Litere

poster limbaStudenții universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iașiposter cult si civ, înscriși la studii de licență, se pot înscrie la cursul facultativ gratuit de limbă norvegiană. Înscrierile se fac pentru nivelurile A1 și A2, în ordinea primirii solicitărilor. Grupele vor fi afișate până la data de 1 octombrie 2016 aici.

De asemenea, studenții la licență ai facultății de Litere pot opta și pentru cursul facultativ gratuit de cultură și civilizație norvegiană.

Cei interesați pot trimite la adresa norvegiana_iasi@yahoo.com următoarele informații: nume, prenume, facultate, specializare, anul de studiu și o scurtă motivație a alegerii cursului. Informațiile cu privire la curs vor fi trimise prin e-mail celor înscriși și publicate până la data de 1 octombrie pe pagina de facebook.