Seminarul Internaţional de Jurnalism 2016, 21-23 Martie 2016

top_sij2016_bSeminarul Internaţional de Jurnalism organizat de TVR IAŞI este anul acesta la a treia ediţie. După succesul din 2014-2015 (peste 400 de participanţi din ţară şi străinătate), anul acesta ne propunem să vedem ce înseamnă “Televiziunea-spectacol”.

Vor fi alături de noi jurnalişti din România,  Marea Britanie şi din Franţa, realizatori de programe care au debutat la TVR Iaşi şi care revin la aniversarea celor 25 de ani de la prima emisie.

Organizatori: TVR Iaşi, Asociaţia Iubire şi Încredere
Partener principal: Primăria Municipiului Iaşi

Seminarul Internaţional de Jurnalism 2016, 21-23 Martie 2016
Sala Chopin, Palas Iaşi

Eveniment realizat în colaborare cu: Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” Iaşi, Institutul Francez Iaşi, British Council Iaşi, Centrul Cultural German, Veolia, Quartz Matrix, Fenice

Traineri: David Lowen – Marea Britanie, Matei Vişniec – Franţa, Nicolas Don – Franţa, Cristina Hermeziu – Franţa, Irina Păcurariu – TVR, Marian Voicu – TVR, Ticu Lăcătuşu, Daniel Condurache – Universitatea „Alexandru Ioan Cuza”

Parteneri media: Radio Iaşi, Ziarul de Iaşi, Kiss FM, Evenimentul de Iaşi, Radio HIT

Participarea este gratuită în baza înscrierilor. Locurile în sală sunt limitate.

Înscrierile se pot face in perioada 4-13 martie 2016, doar online, prin completarea formularului de înscriere!