Quartz Matrix angajează Inginer dezvoltare software

Inginer dezvoltare software - Quartz MatrixCompanie orientată pe inginerie și soluții tehnologice, cu o experiență în piață de peste 20 de ani pe piața business-to-business, dorim să ne mărim echipa prin recrutarea unui nou coleg care va ocupa funcția de: Inginer Dezvoltare Software.

Descrierea postului

Vei lucra în echipa de Proiectare și Dezvoltare Software și vei avea ca obiectiv dezvoltarea și întreținerea aplicațiilor software interne, dar și cele pentru clienții companiei. Vei asigura mentenanța aplicației și eliminarea neconformităților. Activitatea se desfășoară atât în echipe, cât și individual, în cazul aplicațiilor de mici dimensiuni.

Care sunt cerințele acestei funcții?

– Studii superioare;
– Cunoașterea bazelor tehnologiilor specifice dezvoltării software (tip client și/sau server) pe platforme Open Source și Microsoft;
– Cunoștințe de bază în algoritmi, structuri de date și baze de date;
– Nivel profesional avansat pentru un limbaj și un mediu de programare;
– Cunoașterea tehnologiilor Microsoft (ASP.NET, C#);
– Constituie avantaj cunoașterea unor platforme/tehnologii Open Source (PHP, CSS, HTML, jQuery, Drupal);
– Experiență de 1-2 ani în dezvoltarea de aplicații software și participarea la proiecte relevante;
– Capacitate de a lucra independent și în echipă;
– Cunoaște operațional limba engleză;
– Capacitate și dorință de învățare și perfecționare permanente.

În schimb iți putem oferi:

-Salariu motivant, bonusuri pentru managementul de proiect;
– Posibilități de evoluție profesională reale cu un plan de carieră adecvat;
– Plan de training și pregătire profesională de la cele mai importante companii de pe plan mondial;
– Atmosferă de lucru plăcută, cu resurse și tehnologii de vârf;
– Suport tehnic în cadrul unei echipe tinere și competente.

Te regăsești în această descriere?

Atunci este momentul să aplici acum și să trimiți CV-ul pe adresa: cariere@quartzmatrix.ro cu specificația, Inginer Dezvoltare Software.