Quartz Matrix angajează Inginer dezvoltare aplicații web

Companie orientată pe inginerie și soluții tehnologice, cu o experiență în piață de peste 20 de ani, recrutăm un nou coleg care va ocupa funcția de: Inginer Dezvoltare Aplicații Web.

Descrierea postului:

Obiectivul postului este dezvoltarea și întreținerea aplicațiilor de tip web interne și cele pentru clienții companiei. Inginerul Dezvoltare Aplicații Web preia cerințele clientului intern sau extern și selectează tehnologiile optime de implementare după care realizează aplicația, o supune reviziei clientului și o instalează pe infrastructura clientului sau în datacenterul companiei. Asigură managementul proiectului tehnic și preluarea cerințelor de la client. Asigură implementarea elementelor de design. Urmărește dezvoltarea ulterioară a aplicației funcție de necesitățile clientului.

În cadrul Departamentului de Cercetare Dezvoltare Software va trebui să:

– Analizezi cerințele inițiale ale clientului și elaborezi lista de specificații/lucrări/dezvoltări pentru soluția software, alegi tehnologiile optime de implementare și estimezi efortul cerut de proiect;
– Dezvolți, implementezi și testezi produsul software, asiguri mentenanța și suportul tehnic;
– Realizezi dezvoltarea soluției instalate, explorezi oportunitățile de dezvoltare la client.

Care sunt cerințele acestei funcții?

– Studii superioare;
– Cunoașterea bazelor tehnologiilor specifice dezvoltării web (client și server) pe platforme Open Source și Microsoft;
– Cunoștințe de bază în OOP;
– Familiarizat cu tehnologiile Open Source (PHP, MySQL, CSS, HTML, JavaScript, jQuery, etc);
– Cunoașterea tehnologiilor Microsoft (ASP.NET, C#);
– Pot constitui un avantaj cunoașterea unor platforme precum: Drupal, Prestashop, Moodle;
– Capacitate de a lucra independent și în echipă;
– Cunoaște operațional limba engleză;
– Capacitate și dorință de învățare și perfecționare permanente.

În schimb iți putem oferi:

– Salariu motivant pe măsura performanțelor;
– Posibilități de evoluție profesională reale cu plan de carieră personalizat;
– Plan de training și pregătire profesională, acces la programe de training și documentație de la cele mai importante companii de pe plan mondial;
– Atmosferă de lucru plăcută, într-un mediu cu resurse de înalt nivel;
– Suport tehnic și echipă software tânără și competentă.

Te regăsești în această descriere?

Atunci este momentul să aplici acum și să trimiți CV-ul pe adresa: cariere@quartzmatrix.ro cu specificația, Inginer Dezvoltare Aplicații Web.