Curs de perfecționare „Formare de formatori”

Centrul de Studii Europene de la Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” Iași organizează cursul de perfecționare „Formare de formatori”, ce se adresează absolvenților de studii superioare.

Înscrierea la acest curs se face pe baza unui dosar ce trebuie să conțină următoarele acte : copie după certificatul de naștere, copie după certificatul de căsătorie, copie după cartea de identitate, copie după diploma de licență sau după adeverința de absolvire a facultății, chitanța pentru plata taxei și fișa de înscriere. Taxa de înscriere este de 800 RON și acoperă suportul de curs, materialele didactice complementare cursului, evaluarea și eliberare diplomei. Termenul limită pentru înscriere este 15 mai.

Pentru mai multe informații despre obiectivele, descrierea și programarea provizorie a cursurilor accesați pagina Centrul de Studii Europene.