Sesiune naţională ştiinţifică studenţească

Facultatea de Educaţie Fizică şi Sport a Universităţii „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi organizează o sesiune naţională ştiinţifică studenţească în domeniile „Educaţie fizică şi Sportivă” şi „Kinetoterapie şi motricitate specială”. Evenimentul va avea loc pe data de 14 mai a.c, ora 15.00 în sala DEF1 la demisol în  Corpul D al Universităţii.

Studenţii care doresc să participe trebuie să redacteze o lucrare de maximum 8 pagini pentru una din domeniile alese şi trebuie să îndeplinească următoarele condiţii:

•  Times New Roman la 1,5 rânduri
  • să respecte structura unei lucrări ştiinţifice (titlu, autor(i), cuvinte-cheie, rezumat, introducere, scop şi ipoteze, material şi metode, rezultate, discuţii, concluzii, bibliografie).

Înscrierile se fac până la data de 13 mai  a.c. la asist. dr. Marius Neculăieş, pentru secţiunea „Kinetoterapie şi motricitate specială” (adresa de email: neculaes_marius@yahoo.com) şi la  lect. dr. Adrian Cojocariu, pentru secţiunea „Educaţie fizică şi sportivă”  (adresa de la email: cadriano@uaic.ro )

Prezentările lucrărilor se vor susţine în faţa comisiei ştiinţifice în format Power Point în maximum 7 minute.