Burse pentru masteranzi în domeniul politicilor sociale

CEPS/INSTEAD (Luxembourg) și Leuven University (Belgia) oferă două burse integrale de studiu pentru studenții masteranzi ai Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, interesați să-și continue studiile în programul masteral IMPALLA, în domeniul analizei de politici sociale.

Acest master este rezultatul colaborării dintre cele două instituții mai sus menționate cu Tilburg University, University of Nancy și University of Luxembourg și are ca obiective majore:
– asigurarea unei baze teoretice în politicile comparate din domeniul socio-economic (la nivel european și nu numai),
– formarea și posibilitatea aplicării unor metode de cercetare avansate,
– asigurarea unei expertize fondate în evaluarea politicilor socio-economice.

O prezentare a acestui program masteral și a procedurii de aplicare pentru burse va fi facută de Dr. Cătălina Lomos, absolvent al UAIC, susținător al programului de burse oferite de IMPALLA pentru studenții români.

Prezentarea va avea loc miercuri, 13 martie, ora 14:00, în Sala Ferdinand din corpul A al Universității.