Workshop pentru studenții Facultății de Psihologie

Asociația ANCAAR (Asociația Națională pentru Copii și Adulți cu Autism din România) invită studenții Facultății de Psihologie și Științe ale Educației să participe la workshop-ul „Autismul – aspecte teoretice și practice”. Acesta va avea loc marți, 11.12.2012, începând cu ora 14.30, la sediul ANCAAR din Iași (Str. Apelor, la Punctul Termic, zona Podul de Fier*).

Durata workshop-ului este de 4 ore. Lectorii invitați sunt specialiști ce au absolvit cursurile de formator pentru persoanele care lucrează cu persoane cu autism, susținute de profesori de la Universitatea Fontys din Olanda.

ANCAAR Iași este o organizație neguvernamentală ce acționează în domeniul protecției copilului și a persoanelor cu autism, înființată în luna mai a anului 2003. Pentru mai multe informații și pentru formularul de înscriere, accesează link-ul: https://cariera.uaic.ro/2012/11/26/workshop-autismul-aspecte-teoretice-si-practice/.