Cursuri gratuite pentru cei care nu au un loc de muncă

In cadrul proiectului Centrul de servicii integrate de ocupare pentru șomeri  (SIOS), cofinanțat din Fondul Social European prin Programul Operațional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013, se oferă gratuit urmatoarele servicii:

▪               activitati de consiliere și orientare profesională;

▪               posibilitatea de a participa la cursuri de formare profesională autorizate CNFPA, precum: Agent Vânzări (perioada 13-19 februarie 2012), Manager Proiect (perioada 12-18 martie 2012),  European Computer Driving Licence – ECDL (aprilie-mai 2012);

Pentru accesul la aceste servicii, persoanele interesate trebuie să se afle în perioada de șomaj (NU are importanță dacă este înscrisă sau nu la AJOFM),   să  aiba domiciliul în județul Iași sau cu viză de flotant valabilă pe județul Iași și să nu fie înregistrate ca elev sau student.

Informatii suplimentare puteți afla de pe siteul www.sios.ro sau la numărul de telefon: 0746.306.458.