Rezultate: Facultatea de FILOSOFIE ŞI ŞTIINŢE POLITICE

Atenţie. Fişierele de mai jos sunt în format Excel. Pentru a vedea specializarea dorită, căutaţi numele acesteia în bara de jos.

Admişi, pe locuri de la buget

Admişi, pe locuri cu taxă

Admişi, ID

Fişiere separate pe specializări

Filosofie – lista cu admişii la buget ; lista cu admişii la taxă

RISE – lista cu admişii la buget ; lista cu admişii la taxă

Sociologie – lista cu admişii la buget ; lista cu admişii la taxă

Stiinţe politice – lista cu admişii la buget ; lista cu admişii la taxă

Studii culturale – lista cu admişii la buget ;

Comunicare şi relaţii publice – lista cu admişii la buget; lista cu admişii la taxă

Asistenţă socială – lista cu admişii la buget, lista cu admişii la taxă

Candidaţii din Republica Moldova

Admişi la buget, studii de licenţă

Respinşi, studii de licenţă

Master

Candidaţii admişi la buget

Candidaţii admişi cu taxă

În cazul în care aveţi media mai mare decât ultima medie acceptată pentru specializarea pentru care aţi avut a doua, a treia, a patra sau a cincea opţiune trebuie să luaţi în calcul faptul că distribuţia locurilor s-a făcut după algoritmul următor:

În stabilirea ordinii celor admişi se vor avea în vedere prima opţiune a candidatului pentru o anumită specializare şi media obţinută prin calculul precizat mai sus.”

Cu alte cuvinte, au avut prioritate la o anumită specializare cei care au ales-o ca primă opţiune.

Dacă nu te regăseşti pe lista celor admişi, trebuie să ştii că este posibil ca mediile de admitere să scadă, prin retragerea unor candidaţi care au fost admişi. Pentru mai multe detalii citeşte http://360.uaic.ro/2010/07/in-atentia-candidatilor-deocamdata-respinsi-la-admitere/.

Dacă eşti printre cei admişi, FELICITĂRI! Ai devenit student de Cuza. Înscrie-te mai jos pentru a primi prin email, înainte de a începe şcoala,cele mai noi informaţii despre Facultatea de Filosofie şi Ştiinţe Social-Politice şi despre Universitatea “Alexandru Ioan Cuza”:

[wpmlsubscribe type=”list” id=”8″]