Premianţi la Facultatea de Informatică

Vineri 27 martie – în prezența membrilor departamentului facultății și a reprezentanților studenților în consiliu – a avut loc festivitatea de premiere a celor 8 studenți care au obținut medalii de bronz la Olimpiada internațională online de matematică organizată de Ariel University Center of Samaria în luna decembrie 2008.

In data de duminică 29 martie 2009 a avut loc premierea proiectelor din cadrul competiției studențești FII Competition. Juriul – format din Dr. Sabin Buraga, Cosmin Vârlan, Dr. Cristian Vidrașcu (Facultatea de Informatică) și Adrian Miron (reprezentant al companiei Synygy Europe) – a desemnat următorii câștigători:

• Premiul I: George Roșca și Emanuela Boros (anul II);
  • Premiul II: Vlad Manea, Sebastian Codrin Ditu și Codrut Andrei Burdujoc (anul I);
  • Premiul III: Vasile Radu Ciucanu și Florin Tudor Cristea (anul II);
  • Mențiune: Vlad Manea (anul I).

Instantanee fotografice de pe parcursul prezentării proiectelor și decernarea premiilor FII Competition sunt disponibile în prezentarea următoare: