Întâlniri online pentru elevii interesați de admiterea la facultate

Vrei să fii cât mai bine informat pentru a alege facultatea care ți se potrivește? O discuție informală cu studenți și profesori din cadrul Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași (UAIC), cu siguranță te va ajuta să iei o decizie mai informată și potrivită pentru viitorul tău.

În intervalul 2 iunie – 10 iulie, Serviciul pentru Studenți și Absolvenți din cadrul UAIC organizează periodic, pentru liceeni, întâlniri online de grup, în care studenții și profesorii noștri vor prezenta cele 15 facultăți din cadrul UAIC, detalii despre studenția la UAIC, oportunități de dezvoltare personală și profesională oferite de UAIC și partenerii săi din mediul economic din Iași și din regiune.

Înscrie-te în formularul acesta (https://bit.ly/hai-sa-vorbim-online-despre-UAIC) și îți vom transmite noi detaliile următoarei întâlniri. Poți pregăti întrebări pentru noi sau, dacă ai unele foarte specifice, le poți lăsa în formularul de înscriere și noi vom pregăti răspunsul din timp.

Te așteptăm online la întâlnirea pe care nu vrei să o ratezi! 🙂