ASJ recrutează

Joi, 20 octombrie,  Asociaţia Studenţilor Jurnalişti recrutează noi membri! Evenimentul se va desfăşura în amfiteatrul III.11 din corpul A al Universităţii “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi şi va începe la ora 20.00. În Asociaţia Studenţilor Jurnalişti se poate înscrie orice student care doreşte să facă parte dintr-o echipă unită alături de care să organizeze evenimente şi proiecte cu specific media şi nu numai.

Asociaţia Studenţilor Jurnalişti din Iaşi (ASJ) este o organizaţie non-guvernamentală, apolitică şi non-profit, care are ca scop susţinerea intereselor socio-profesionale ale studenţilor de la Departamentul de Jurnalism şi Ştiinţele Comunicării din Iaşi. De asemenea, ASJ promovează activităţile ştiinţifice, culturale si publicistice ale studenţilor ieşeni şi doreşte consolidarea relaţiilor cu mediile universitare din străinătate.

ASJ este structurată pe următoarele departamente care fac posibilă desfăşurarea în condiţii optime a activităţilor organizaţiei:

• Resurse Umane
  • Fundraising