Înscrieri deschise la Festivalul de aviație, spațiu și tehnologie TEKNOFEST 2024

Ambasada României la Ankara, Republica Turcia, anunță deschiderea perioadei de înscrieri la ediția 2024 a Festivalului de aviație, spațiu și tehnologie TEKNOFEST organizat de Consiliul de Cercetare Științifică și Tehnologică (TUBITAK) din Turcia.

Festivalul de aviație, spațiu și tehnologie TEKNOFEST se adresează atât studenților cât și elevilor din învățământul primar, gimnazial și liceal. Înscrierile în vederea participării la festival se pot face până la data de 20 februarie 2024 aici.

În cadrul festivalului, a cărui primă ediție a avut loc în 2018, sunt organizate competiții în diferite discipline și pentru diferite categorii de vârstă. Lista acestora poate fi consultată aici.

Mai multe detalii găsiți pe pagina oficială a festivalului aici.