Noi cursuri pe platforma Moodle organizate de Institutul Francez din România la Iași

Primăvara aceasta aduce la Institutul Francez din România la Iași o serie proaspătă de cursuri pentru adulţi pe platforma Moodle! Moodle este primul campus interactiv online, cu asistență directă din partea unui profesor!

Cum vei învăța?

Printr-un parcurs complet interactiv disponibil 24h/ 24h care vizează toate competențele și o întâlnire săptămânală online cu un profesor din echipa noastră! Pe tot parcursul formării vei fi asistat de un profesor care va oferi regulat indicații, răspunsuri, va corecta și va face recomandări individuale.

Cursurile încep pe data de 22 martie 2021, înscrierile având loc în perioada 8-16 martie, la adresa: equipe.iasi@institutfrancais.ro

Pe scurt, Moodle înseamnă:

• un parcurs complet interactiv disponibil 24h/ 24h
  • întâlnire săptămânală online cu un profesor din echipa noastră
  • grup de maximum 8 persoane
  • ritm: 9 ore în videoconferință + 36 ore în autonomie