Școală de Vară online pentru studenții de la universitățile membre ale Agenției Universitare a Francofoniei

În perioada 6 – 8 iulie 2020, va avea loc a 2-a ediție a Școlii de Vară organizate de Universitatea POLITEHNICA din București în parteneriat cu Agenția Universitară a Francofoniei (UPB & AUF Summer School).

Evenimentul  se va derula online și va conține două seminarii și o competiție în cadrul căreia studenții provenind din universitățile membre ale Agenției Universitare a Francofoniei sunt invitați să propună idei inovatoare și proiecte durabile cu privire la scăderea cantității de deșeuri  precum și reciclarea/reutilizarea acestora cu scopul de a accelera tranziția la o economie circulară.

Programul evenimentului:

Luni, 6 iulie: Smart Cities for Sustainable Development

Marți, 7 iulie: Community Engagement: Success stories

Miercuri, 8 iulie: Competition Winners Announcement & Project Presentations

Toate detaliile despre înscriere le găsiți găsi pe pagina oficială a evenimentului.

Participarea este gratuită.