ASFI lansează proiect caritabil pentru copiii cu autism

Arată că-ți pasă alături de ASFI și oferă o bucurie copiilor cu autism

În perioada 3-17 decembrie, Asociația Studenților Francofoni din Iași provoacă ieșenii și nu numai, să rupă puțin din puținul lor în preajma sărbătorilor prin proiectul lor caritabil „Arată că-ți pasă!” ce a ajuns anul acesta la cea de-a 14-a ediție!

Asociația Studenților Francofoni din Iași este o organizaţie non-guvernamentală, apolitică şi non-profit, reprezentând cea mai veche asociaţie de profil francofon din ţară şi una dintre cele mai active ONG-uri din Iaşi. Anul acesta a împlinit 18 ani de activitate productivă.

Motto-ul Asociației este « Fii diferit ! Implică-te ! »

Scopul proiectului „Arată că-ți pasă!” este strângerea de fonduri și ulterior susținerea unei cauze alese, iar anul acesta, toate donațiile ajung la Asociația Națională pentru Copii și Adulți cu Autism din România – ANCAAR, filiala Iași.

Cum poți ajuta? Participând la activitățile organizate în cadrul proiectului. Avem pregătite:

• pe 5 decembrie o seară de board games, începând cu ora 19:00, la Cafeneaua Piața Unirii Iași;
  • pe 10 decembrie o seară de film, în sala Dima a Universității „Alexandru Ioan Cuza”, de la ora 20:00;
  • pe 11 decembrie primul Concertul de colinde, de la ora 19:00, la Catedrala Mitropolitană;
  • pe 12 decembrie o seară de poezie, începând cu oa 20:00, la Arte Café;
  • pe 16 decembrie, cel de-al doilea Concert de colinde, organizat la Casa de Cultură a Studenților, începând cu ora 19:00;

Toate activitățile sunt cu intrare liberă iar scopul acestora este de a strânge donații pentru copiii și tinerii de la ANCAAR și de a crea o atmosferă demnă de venirea sărbătorilor. În incinta locului se vor găsi cutii de donații, în care participanții pot lăsa orice sumă.

De asemenea, persoanele care doresc să ajute dar nu pot ajunge la evenimentele menționate mai sus, pot dona direct în contul Asociației.

Titular cont: ASOC. STUDENTILOR FRANCOFONI IASI, IBAN: RO87RNCB0178160880160001

Asociația Studenților Francofoni din Iași