Volumul 1 al cărții „Capitalul în România postcomunistă”, disponibil integral online

Volumul 1 al cărții „Capitalul în România postcomunistă”, scrisă de prof. univ. dr. Florin Georgescu, Prim-viceguvernatorul Băncii Naționale a României, apărută sub egida Editurii Academiei Române (2018), este disponibil integral AICI. Astfel, Banca Națională a României (BNR) își continuă misiunea de a oferi comunităților academice, cadrelor didactice și studenților lucrări științifice care să vină în sprijinul cercetării științifice și activităților didactice. De asemenea, BNR invită cercetătorii științifici, experții în domeniul financiar-bancar, studenții și analiștii cu preocupări în domeniul economic și social la un dialog productiv pe blog-ul profesorului Florin Georgescu.