Săptămâna fără amendă pentru publicaţiile nerestituite la timp la BCU

În perioada 16 – 25 aprilie 2019, Biblioteca Centrală Universitară „Mihai Eminescu” Iaşi derulează campania „Săptămâna fără amendă pentru publicaţiile nerestituite la timp”, care se adresează tuturor categoriilor de utilizatori: studenţi, masteranzi, doctoranzi, cadre didactice universitare, cercetători etc. Astfel, toţi beneficiarii care vor returna publicaţiile cu termenul de restituire depăşit vor fi scutiţi de plata amenzii, indiferent de data la care au efectuat împrumutul. Amenzile se anulează numai pentru publicaţiile restituite. Cărțile pierdute sau distruse trebuie înlocuite cu exemplare identice.

După data de 25 aprilie 2019, toţi cititorii care vor depăşi termenul de împrumut se vor supune prevederilor din Regulamentul pentru cititori al BCU Iaşi.