Patru volume de istorie semnate de prof. univ. dr. Gheorghe Iacob, lansate la Biblioteca Centrală Universitară „Mihai Eminescu”

Editura Universității „Alexandru Ioan Cuza” vă invită joi, 29 noiembrie 2018,  de la ora 11.00, în Sala B.P. Hasdeu a Bibliotecii Centrale Universitare „Mihai Eminescu” din Iași, la lansarea volumelor Centenarul Marii Uniri la TVRIași − the memory of a capital. AlbumIași – memoria unei capitale. Album și Iași – memoria unei capitale, ed. a II-a. Volumele apar sub semnătura prof.univ.dr. Gheorghe Iacob, la primul în calitate de editor, la celelalte trei în calitate de coordonator.

Invitații care vor lua cuvântul sunt prof.dr. Daniel Condurache, prorector al Universității Tehnice „Gh Asachi” Iași, conf.dr. Ioan Milică, directorul BCU Iași, prof.univ.dr. Daniel Șandru, coordonatorul Compartimentului Centenar din cadrul Primăriei Municipiului Iași, Vasile Arhire, din partea TVR Iasi, dr. Sorin Iftimi, de la Complexul Muzeal Moldova și desigur, prof.univ.dr. Gheorghe Iacob, editorul și coordonatorul cărților lansate.

Evenimentul este înscris în agenda manifestărilor legate de aniversarea Centenarului Marii Uniri și este realizat cu sprijinul Primăriei Municipiului Iași și al TVR Iași.