Balul Bobocilor al Facultății de Matematică

Facultatea de Matematică din cadrul Universității “Alexandru Ioan Cuza” vă invită și în acest an la Balul Bobocilor desfășurat în UNDERGROUND THE PUB, pe data de 22 Noiembrie 2018, petrecere unde concurenții vor avea o serie de probe în vederea alegerii titlului de “Miss & Mister Matematică”, aceștia reprezentând personaje din cadrul Cinematografiei.

Alături de boboceii și de publicul prezent  în seara respectivă, atmosfera va fi întreținută și de caștigătoarea ediției precedente, ce va încânta cu vocea ei, în continuarea căreia va urma și o minunată trupă care va impresiona cu un moment artistic.

După spusele: “Ce e mai bun rămane la final”, invitatul nostru, Dragoș Udilă (aka. Uddi), va fi prezent și va ajuta ca această seară să rămână una de neuitat.

Vă așteptăm cu drag în număr cât mai mare pentru a arăta că “matematicienii” știu a se distra!

Prețul biletelor: 20 lei, iar in seara respectivă, 25 lei .

Vă așteptăm în număr cât mai mare!

Pagina oficială a evenimentului: https://www.facebook.com/events/368559290570817

Pentru detalii ne puteți contacta și la numerele de telefon:

Edi Marchidan – 0744956955
Tudor Andrei – 0745948973