Conferinţa “România în NATO – 14 ani”

Miercuri, 30 mai a.c., începând cu ora 10.00, Aula ”Mihai Eminescu” a Universităţii “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi va găzdui Conferinţa “ România în  NATO – 14 ani”.

Vor participa la conferință și vor expune reprezentanţi ai Ministerului Afacerilor Externe, Statului Major al Apărării, Universității ”Alexandru Ioan Cuza” și comandamentului Brigăzii 15 Mecanizate ”Podu Înalt”.

Cuvântul de deschidere va fi susținut de doamna profesor universitar dr. Mihaela Onofrei, ordonator de credite al Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași.

Conferința se va desfășura după următorul program:

• 09.00 – 13.00 – Expoziție de tehnică militară – ”Sala Pașilor Pierduți” – Universitatea ”Alexandru Ioan Cuza”;
  • 10.00 – 13.00 – Desfășurarea Conferinței “ România în  NATO – 14 ani”.

Această conferinţă face parte din campania N.A.T.O. de informare publică ”WeAreNATO”.