ELSA Iași organizează Concursul de Procese Simulate în materie de Drept Civil

Organizația studențească ELSA Iași oferă acum șansa mult asteptată de fi în locului unui jurist pentru o zi, prin participarea la Concursul de Procese Simulate în materie de Drept Civil – Contracte. Sala de judecată, competiția dintre colegi și ocazia de a vedea în ce constă viitoarea slujbă ca practician sunt numai cateva dintre motivele ce fac orice student la Drept să nu mai stea pe gânduri.

Evenimentul ce se va desfășura sâmbătă, 31 martie la Tribunalul Iași reprezintă cadrul potrivit pentru punerea cunoștintelor acumulate in practică, unde studenții vor avea șansa de a putea castiga premiile oferite de ELSA Iași. După departajarea concurenților în etapa memoriilor scrise, participante la concurs vor fi patru echipe calificate pentru etapa orala. În final, cele mai bune doua echipe vor concura pentru primul loc.

Înscrierile se termină pe data de 12 martie!