UAIC, reprezentată la Concursul Național Studențesc „Traian Lalescu”

În perioada 4-6 mai se va desfășura la Constanța Concursul Național Studențesc ”Traian Lalescu”, organizat de Universitatea Maritimă din Constanța, Ministerul Educației Naționale și Fundația Traian Lalescu. Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași are tradiție în participarea și obținerea de premii la acest concurs. Anul acesta, UAIC va participa cu câte o echipă la fiecare dintre secțiunile A și B, după cum urmează:

Secțiunea A (pentru anii I si II, Facultăți de Matematică):

• Ovidiu AVĂDANEI (anul I, Matematică)
  • Matei HĂVÂRNEANU (anul I, Matematică)
  • Diana LUCACI (anul II, Informatică)
  • Radu MIRON (anul II, Informatică)
  • Victor TALIF (anul II, Informatică)

Secțiunea B (pentru anul I, Facultăți Tehnice și Facultatea de Informatică) – toți studenții de la Informatică, anul I:

• Cristian VÎNTUR
  • Victor PESCARU
  • Cosmin ȘTEFAN
  • Alexandru GHEORGHIEȘ
  • Sergiu Andrei DINU

Coordonarea echipelor în Iași și în comisiile concursului la Universitatea Maritimă este asigurată de conf dr. Claudiu Volf (Facultatea de Matematică) și lector dr. Florin Iacob, conf. dr. Corina Forăscu și asistent dr. Andreea Valentina Arusoaie (Facultatea de Informatică).