Ești gata să contribui la mașina anului 2030? Valeo îți pune creativitatea la încercare

2. Afis Valeo Innovation Challenge 2017Valeo, companie din industria automotive, propune tuturor studenților o oportunitate frumoasă de dezvoltare care apelează la spiritul creativ și care îi ajută să pună în practică ideile legate de mașina viitorului.

Despre ce este vorba?

Valeo Innovation Challenge este o competiție internațională ajunsă la cea de-a patra ediție. Acesta presupune formare unor echipe de 2 – 5 studenți (echipa poate include și un profesor universitar) care să vină cu o soluție legată de următoarele două teme:

●      Cea mai bună inovație în domeniul automotive;

●      Cea mai bună idee de a utiliza mașina într-un nou mod.

Marele premiu pentru fiecare dintre cele două categorii este de 100.000 €, iar cele 24 de echipe preselectate vor primi 5.000 de Euro pentru implementarea ideii. Mai multe informații despre competiție pot fi găsite AICI.

Persoană de contact: Teodor Șuhan (teodor.suhan.ext@valeo.com, 0731 900 758)