Rezultatul concursului de design a etichetei pentru vinul produs de Grădina Botanică

Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași mulțumește tuturor petru participarea la concursul pentru designul unei etichete destinate sticlei de vin produs de Gradina Botanică „Anastasie Fătu”.

Juriul concursului, format din membrii Biroului Executiv al Consiliului de Administrație, a evaluat toate propunerile în ședința sa de săptămâna trecută și a decis să nu desemneze nici un câștigător pentru concursul de design, deoarece, deși cele mai multe dintre propuneri au arătat creativitate și ingeniozitate, din păcate nici una nu a reușit să surprindă spiritul în care va fi prezentat produsul.

Asigurăm concurenții că toate propunerile au fost păstrate confidențiale și că dețin drepturile de autor în întregime. Le mulțumim pentru efortul creativ depus și îi așteptăm la Departamentul MEDIA al Universității „Alexandru Ioan Cuza” (Bd-ul Carol I, nr. 11, Corp A, et. 2, Rectorat) pentru a primi un tricou cu însemnele Universității.