Workshop internațional: „Peer workers’ contributions in developing welfare, health and social services – collaboration between education and peer workers”

afis-comped-2016-11-28-29-page-001Echipa proiectului CompEd, prin Departamentul de Sociologie şi Asistenţă Socială, vă invită la workshop-ul internaţional: Peer workers’ contributions in developing welfare, health and social services –  collaboration between education and peer workers –  Sala Ferdinand, corp A, Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi, 28-29 noiembrie, 2016.

Prezentările şi dezbaterile vor fi animate de echipe mixte, formate din profesori, studenţi şi practicieni români şi norvegieni.

Proiectul CompEd –  Comparing Collaboration in Education and Practice in the Health and Welfare Field –  este realizat cu sprijinul financiar primit în cadrul Programului de burse SEE – RO15, proiecte de cooperare de mica anvergura, contract 11/02.09.2016. Programul evenimentului poate consultat AICI.

Promotor de proiect: Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi.

Partener: Norwegian University of Science and Technology, Trondheim, Norvegia.

Contact: danielag@uaic.ro