Concurs deschis studenților: Creează eticheta sticlei de vin a Grădinii Botanice

sigla-gradina-botanicaStudenții ieșeni sunt invitați să participe la o competiție de creativitate în care vor realiza eticheta unui vin produs, în ediție limitată, de Grădina Botanică din cadrul Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași. Cea mai bună idee va câștiga un premiu de 1.000 de lei.

Până luni, 14 noiembrie 2016, așteptăm propuneri pentru aspectul etichetei de vin, care trebuie să îndeplinească următoarele cerințe:

• să conțină sigla Universității „Alexandru Ioan Cuza” (poate fi descărcată de aici)
  • să conțină sigla Grădinii Botanice „Anastasie Fătu” (poate fi descărcată aici)
  • design-ul să fie în format vectorial editabil

Juriul va puncta următoarele aspecte:

– Originalitate (max. 10 puncte)

– Estetică (max. 10 puncte)

– Creativitate (max. 10 puncte)

– Potențial de marketing (max. 10 puncte)

Juriul va fi format dintr-o comisie formată din conducerea Universității și un membru al Departamentului MEDIA (Marketing Educațional, Evenimente și Imagine Academică).

Înscrierile vor fi primite până luni, 14 noiembrie 2016, ora 15.00, în plic închis, la Registratura Universității (Corp A, clădirea principală a Universității), „În atenția Departamentului MEDIA”. Plicul va conține:

– designul tipărit color pe o foaie A4

– formatul vectorial al etichetei, pe un suport electronic (CD sau stick USB)

– o copie după buletinul de identitate.

Concursul este deschis studenților înscriși în anul universitar curent la studii de licență, master sau doctorat  într-una dintre universitățile publice ieșene.