„Arată că-ți pasă!” la ultimul concert din acest an

AFIS ACP PALASAsociația Studenților Francofoni din Iași (ASFI) organizează, în perioada 4-10 decembrie, cea de-a X-a ediție a proiectului caritabil “Arată că-ți pasă!”.

În 2015, ASFI își propune să ajute două familii nevoiașe, din comuna Popricani, județul Iași. Acestea trăiesc în condiții mizere, fără încălzire și curent electric, confruntându-se cu probleme de sănătate, cât și cu lipsa de alimente, medicamente și îmbrăcăminte.

Pentru șansa acestor oameni la o viață mai bună, două concerte de colinde au însuflețit Casa de Cultură a Studenților și Catedrala Mitropolitană, în prezența a peste 600 de spectatori.

Organizatorii vă așteaptă și la ultimul concert caritabil din cadrul proiectului joi, 10 decembrie, de la ora 16.00, în Atrium Palas! Grupul vocal bărbătesc “Cvartson”, Corul ASCOR, Corul AXIOS, Ceata de mediciniști, Corul ASFI și Corul LIGHISMA vor aduce spiritul Crăciunului, îndemnând la bunătate și liniște!

Pentru mai multe detalii, accesați pagina de facebook a proiectului sau pagina evenimentului.