„Arată că-ți pasă” alături de ASFI!

AFIS ACP_micAsociația Studenților Francofoni din Iași (ASFI) organizează, în perioada 4-10 decembrie, cea de-a X-a ediție a proiectului caritabil “Arată că-ți pasă!”.

În 2015, ASFI își propune să ajute două familii nevoiașe, din comuna Popricani, județul Iași. Acestea trăiesc în condiții mizere, fără încălzire și curent electric, confruntându-se cu probleme de sănătate, cât și cu lipsa de alimente, medicamente și îmbrăcăminte.

Pentru a putea aduce bucuria în sufletele și casele acestor oameni, sunete de colinde vor însufleți Sala Gaudeamus a Casei de Cultură a Studenților, pe 4 decembrie, de la ora 18.00. În data de 7 decembrie, ora 18.00, Catedrala Mitropolitană va găzdui coruri renumite din Iași, iar pe 10 decembrie, de la ora 16.00, faptele bune se regăsesc în Atrium Palas. Intrarea este liberă.

Toți ne dorim sărbători fericite ! Pentru cei care nu le pot avea, “Arată că-ți pasă!”