Profesorul Alexandru Ungureanu, nominalizat la Gala Oamenii Timpului

Facultatea de Geografie și Geologie a Universității „Alexandru Ioan Cuza” Iași face un apel către întreaga comunitate academică ieșeană de a se mobiliza pentru a susține o mare personalitate geografică ieșeană, domnul prof. univ. dr. Alexandru UNGUREANU, membru corespondent al Academiei Române.
Domnul prof. univ. dr. Alexandru Ungureanu, a fost nominalizat ca reprezentant al județului Iași pentru categoria Educație și Cercetare la Gala Oamenii Timpului. Domnul profesor a contribuit mult la dezvoltarea geografiei la Iași, i-a format pe majoritatea profesorilor noștri de astăzi, a construit relații durabile cu multe universități europene, de care ne bucurăm și astăzi din plin.

Vă invităm să vă exprimați și dumneavoastră susținerea prin votarea zilnică a domnului profesor în cadrul campaniei Oamenii Timpului aici.