Fundația Corona: selecție de promotori ai societății civile

Afis_var.2Fundația Corona te invită să te înscrii în cadrul proiectului ”Cioc. Cioc. Cine este? ONG.” pentru a promova lumea ONG prin:
– Participarea la o sesiune de instruire de 2 zile vizând familiarizarea cu sectorul ONG.
– Derularea unei mini-campanii în școli în calitate de Promotor al sectorului ONG.
– Derularea unui concurs adresat elevilor care participă la mini-campanie.
Vei beneficia de formare specializată gratuit, de asistență în conceperea minicampaniei tale în școli și o remunerație de 100 EUR net pentru 10 dezbateri. Ca să te poți înscrie trebuie:
– Să fii student la orice facultate din Regiunea de Nord Est;
– Să ai vârsta până în 35 de ani;
– Să faci parte dintr-un ONG studențesc din Regiunea de Nord Est.
Sesiunea de instruire va avea loc in luna iulie, iar mini-campaniile vor fi derulate în perioada Septembrie- Decembrie 2015.
Pentru a te înscrie trebuie să trimiți CV-ul tău și o scrisoare de intenție la adresa roxana.romanica@fundatiacorona.ro până pe data de 15.06.2015 și poți fi unul dintre cei 35 de promotori care susține societatea civilă.