Gala ASII – Cea mai veche asociație din Iași împlinește 25 de ani

ImagineInvitatiePe data de 12 martie 2015, Asociația Studenților Informaticieni Ieșeni organizează gala de împlinire a 25 de ani de activitate. Gala se va desfășura la ora 17:30 în aula Mihai Eminescu, corpul A al Univeristății Alexandru Ioan Cuza.
Asociația Studenților Informaticieni Ieșeni atinge un nivel pe care puține asociații îl pot aduce în discuție și anume împlinirea a 25 de existență. Cu un număr actual de 149 de membri, iar cel de parteneri la peste 30, asociația a organizat proiecte importante prosociale ca Ziarul de Asii, Balul de Caritate, Balul Bobocilor și două proiecte de talie națională și anume FII Competition și FII Practic. Acest eveniment va fi comemorat printr-o gală care va oferi aprecierea și mulțumirea tuturor celor care au susținut proiectele asociației, și anume: membrii ASII, membrii alumni ASII, profesori și reprezentanți ai firmelor partenere ale asociației.

Evenimentul va avea 3 secțiuni și anume:
·         Prezentarea asociației și a proiectelor sale
·         Exprimarea mulțumirii și premierea simbolică a susținătorilor
·         Cocktail în Sala Pașilor Pierduți