Job disponibil: cercetător asociat (FT / PT) Bucureşti

GFET caută să recruteze cercetări asociaţi pentru a întregi reţeaua noastră internațională de cercetare şi colaborare. Mai exact, căutăm candidaţi care să întreprindă cercetare colaborativă şi scris pe o gamă largă de proiecte de cercetare generatoare de conţinut academic şi profesional: materiale pentru seminare, documente de lucru, comentarii literare, analiză industrială şi lucrări pentru conferinţe. Toate lucrările se efectuează sub îndrumarea, mentoratul şi sprijinul cercetătorilor noştri asociaţi seniori.

Cerinţe cheie

• Limba engleză: abilităţi excelente de comunicare verbală şi scrisă

• Abilităţi puternice de cercetare şi analiză

• Aptitudini digitale, de informare şi căutare, precum şi familiaritatea cu o gamă largă de resurse electronice de date

• Atenţie la detalii şi precizie

Educaţie/Experienţă

• Calificare post-universitară

• Experienţă de cercetare în mediul academic

• Cunoştinţe şi experienţă de lucru cu date (calitative şi cantitative)

Salariu şi beneficii:

• 450-800 € lunar în funcţie de calificări şi experienţă

• Dezvoltare şi formare profesională continuă, inclusiv posibilitatea de a participa la seminarii şi traininguri în străinătate

• Opțiuni de lucru flexibile

Despre GFET

Compania GFET este specializată în oferirea de suport transnațional în procesul de învăţare şi cercetare din învăţământul superior. Cu peste 150 de parteneriate în Marea Britanie şi universităţi internaţionale, oferim cunoştinţe de specialitate şi sprijin pentru programele internaţionale de studiu şi cercetare. Unitatea noastră de cercetare se află într-o expansiune rapidă, sprijinind o gamă variată de proiecte de colaborare internaţională de cercetare, implicând profesionişti din industrie şi cercetători asociaţi de la instituţiile academice. Echipa de cercetare oferă sprijin pentru dezvoltarea cercetării de specialitate şi instruieşte un număr de grupuri internaţionale de cercetare în domenii precum e-learning, managementul cunoașterii, învăţământul superior, social media şi relaţii internaţionale, în diferite sectoare. De asemenea, ne implicăm în dezvoltarea colaborării/reţelelor digitale de cercetare şi sistemelor de management integrat de căutare şi cunoştinţe.

Depunerea aplicaţiilor – Persoanele interesate pot trimite un email cu CV la: Emma Williamson la: ewilliamson@gfet.co.uk