Premii pentru studenții Facultății de Educație Fizică și Sport la Campionatul Universitar de Judo

Vineri, 16 mai 2014, a avut loc la Sibiu finala Campionatului Universitar de Judo la care a participat și o echipă de studenți de la Facultatea de Educație Fizică și Sport din cadrul Universității ,,Alexandru Ioan Cuza” din Iași, sportivi și la C.S.U. ”Politehnica” Iași –secția Judo.
Studenții UAIC au ocupat următoarele locuri:
– Rădulescu Emanuiel (anul II, EFS) – Locul I la categoria 100 kg (campion național universitar)
– Simionescu Vladuț (anul I, master) – Locul I la categoria +100 kgn(campion național universitar)

– Spanache Alexandru (anul I, master) – Locul II la categoria 81 kg (vicecampion național universitar)
– Smeu Flavius (anul I, master) – Locul II la categoria +100kg (vicecampion național universitar)
– Turcanu Sorina (anul II, KMS)- Locul II la categoria 70kg (vicecampion național universitar)

– Sandru Liviu (anul II, master) – Locul III la categoria 73 kg
– Rusui Andrei (anul III, EFS) – Locul V la categoria 73kg
– Carcota Ionuț (anul I, EFS) – Locul V la categoria 81 kg.
În urma acestor rezultate, echipa UAIC s-a clasat pe locul I la concursul masculin și pe locul III în clasamentul general.

foto judo CNU 2014