AIESEC Iași organizează Tȃrgul de intershipuri plătite ȋn străinătate

internship fairAi vrea să ai experiența unui internship plătit ȋn străinătate care să ȋți crească șansele de angajare? Dorești să-ți valorifici CV-ul și să-ți găsești un internship pe domeniul ȋn care te-ai decis să profesezi? Dacă răspunsul tău este „da”, atunci te așteptăm weekendul acesta la Tȃrgul de internshipuri plătite ȋn străinătate, din cadrul Global Internships Program!

Global Internships Program

Programul are ca scop dezvoltarea potențialului de leadership al tinerilor, oferindu-le oportunitatea de a lucra într-un mediu multicultural, în țări din EuropaAsiaAfricaAmerica sau Australia, pe o perioadă cuprinsă între 3 și 18 luni. Astfel, tinerii pot lucra în companiiorganizaţii sau institute internaţionale și pot cȃștiga experiență relevantă pentru CV-ul lor.

Tȃrgul de internshipuri plătite ȋn străinătate

Dacă vrei să afli mai multe informații despre Global Internships Program și despre ce oportunități ai, AIESEC Iași organizează ȋntre 17-18 mai Târgul de internshipuri plătite în străintătate.

Astfel, dacă ai experiență în domenii precum marketing, management, IT, educație sau vânzări și vrei să îți pui CV-ul în valoare, vino ȋn acest weekend și aplică pentru o experiență internațională plătită prin programul Global Internships Program!

Te așteptăm începând cu ora 10:00, în fața magazinului Carrefour din incinta Iulius Mall, Iași!

Ce oportunități ȋți oferă programul?

Global Internships Program este un program promovat și susținut de AIESEC, ȋmpărțit pe patru subprograme:

• IT, cu ajutorul căruia poți să pleci ȋn Norvegia, Lituania, Germania, Singapore, Brazilia, Olanda, India etc;

• Educație, prin intermediul căruia poți alege să pleci ȋn țări precum Polonia, Columbia, Egipt, Germania, Cehia, Rusia, Thailanda și ȋn alte țări;

• Inginerie, care oferă oportunități de internship ȋn India, China, Germania, Taiwan, Brazilia, Columbia, Egipt și nu numai;

• Business Administration, ce oferă internshipuri ȋn China, Egipt, Brazilia, Cehia, Polonia, Germania, Columbia, Turcia și ȋn multe alte țări.

Dobȃndești competențe și experiențe care ȋți vor completa CV-ul

– cȃștigi experiență practică ȋn domeniul tău, lucrȃnd ȋntr-un mediu multicultural;

– ai o sursă constantă de venit;

– revii cu o perspectivă nouă și cu noi modele de lucru din companii sau institute, pe care le poți implementa apoi ȋn mediul ieșean;

– poți adăuga ȋn CV experiența pe care ai avut-o, iar aceasta ȋți va mări șansele de angajare;

– ȋți creezi o rețea de contacte internaționale;

– ai ocazia de a-ți perfecționa limba engleză, germană, franceză sau spaniolă, ȋn funcție de țara ȋn care va fi internshipul;

– beneficiezi de traininguri și pregătire gratuită, facilitate de AIESEC.

Dacă vrei să fii la curent cu cele mai noi internshipuri, accesează site-ul www.internshipinternational.ro și ȋnregistrează-te cu adresa ta de e-mail.