Burse doctorale şi postdoctorale în cadrul proiectului “Tineri cercetători de succes – dezvoltare profesională în context interdisciplinar şi internaţional”

Până pe data de 14 mai 2014 doctoranzii înmatriculați în anii de studiu 2011/2012, 2012/2013, 2013/2014 şi cercetătorii postdoctorali pot candida pentru o bursă în cadrul proiectului ”Tineri cercetători de succes – dezvoltare profesională în context interdisciplinar şi internaţional”, derulat de Universitatea “Babeș-Bolyai” din Cluj-Napoca şi în care Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi este partener.

Proiectul a fost selectat la finanţare în cadrul Programului Operaţional Sectorial pentru Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013 cofinanţat din Fondul Social European, Axa prioritară 1 – „Educaţia şi formarea profesională în sprijinul creşterii economice şi dezvoltării societăţii bazate pe cunoaştere”, Domeniul major de intervenţie: 1.5 „Programe doctorale şi postdoctorale în sprijinul cercetării”.

Calendarul complet al selecţiei, precum şi documentele necesare candidaturii pot fi consultate AICI.