AEGEE-Iași recrutează!

afis recrutari aegee 2014În perioada 1-14 martie 2014, Asociaţia Studenţilor Europeni ( AEGEE-Iași) începe recrutările de primăvară. Dacă vrei să iei parte la proiecte, evenimente, conferinţe, workshop-uri şi alte activităţi non-formale, atât la nivel local, cât şi la nivel european, AEGEE-Iasi te aşteaptă în echipa sa. Tot ceea ce trebuie să faci este să completezi formularul.

Asociaţia Studenţilor Europeni reprezintă o reţea de antene pe întreg spaţiul european, ce promovează ideea integrării europene şi a unei Europe unite în rândul tinerilor, conştiinţa europeană, precum şi creşterea nivelului de cultură şi informare a studenţilor. AEGEE îşi desfăşoară activitatea prin intermediul a 200 de antene, răspândite în 200 de centre universitare din 40 de ţări ale Europei, având peste 20.000 membri.

Prin organizarea unor evenimente locale, conferinţe, schimburi între studenţi, sesiuni de formare, şcoli de vară şi de iarnă, AEGEE-Iasi îşi propune să contribuie la crearea unui cadru propice schimburilor de experienţă şi cunoştinţe, să stimuleze iniţiativa tinerilor, să faciliteze tinerilor accesul la informaţie.

Noi căutăm tineri deschişi, cu iniţiativa şi curaj să-şi pună în practică ideile.

Dacă nu te-am convins încă, te aşteptăm pe 13 martie la Centru de Studii Europene, campus Titu Maiorescu, sala I1 (la etaj), ora 20:00, unde ne vom prezenta asociaţia, planurile viitoare şi vei avea iarăşi posibilitatea de a ne pune întrebări.

Nu uitaţi să trimiteţi formularul de aplicare până la data de 14 martie, ora 23:59.